Yeni Başlayan Başlangıçlar… 

Buralara belki biri okur diye bir şeyler yazmak yeni hobim.. 👍🙆İnsanlar zaman zaman hep bir yol gösterici ararlar, bir kurtarıcı.. Dedim ki bu neden ben olmayayım. Mesela bugün aldığım en güzel haber arkadaşımın bir şeyler başarmış olmasıdır.👆 BAŞARMAK. 💪💪evet duymayı o kadar sevdiğimiz ama yorulmayı acı çekmeyi göze alamadığımız o eylem.  Hiç başarmanın mutluluğunu yaşadınız mı?  Yapabilirim deyip yapmayı? 

Bana yorulmadan acı çekmeden başarılacak bir şey söyleyin. (Durun öyle hemen beni yanıltmak için düşünmeye girişmeyin hele bir yazım bitsin.) Ama gerçekten ciddi ciddi yorulmadan başardığın bir şey istediğim.. (Heee başkasının arkasından geçindiğin başarılar da geçersiz kabul etmiyorum :roll:) bir tadına var tek başına başarmanın. Yapamamam diyenleri de duyar gibiyim. “Ama ben tek başıma nasıl yapayım?” “Herkes bana yapamazsın diyorsa demek ki yapamazmışım.” yook öyle iş canım yapamazsın diyenler yapmandan korkanlardır aslında. Sen sadece cümleye odaklandığın için görememişsin asıl niyeti. Ne yap biliyor musun?  Yap.  HEP YAP. BİR ŞEYLER YAP. BİR ŞEYLER DENE. BİR ŞEYLER BOZ. HATTA TEKRAR DENE. Mesela yemek yapmayı dene 🍴  yakabilirsin çok normal ikincisi daha güzel olur, tuzu az olabilir çözümü var, kıvam tutmayabilir yine denersin. Yazı yaz mesela 📝 yaz, çiz, karala, sil, yırt. Sonra Tekrar yaz.  Şarkı söyle 🎶 🎶 kötü sesine inat herkes seni sustursa bile. Sus diyenin yüzüne yüzüne söyle en güzel şarkılarını. Çünkü sen sensin. Her şeyi yapabilirsin. Yeter ki iste yeter ki ayaklan, yeter ki başla. 

Kontrol sende güç senin . 💪💪💪💪💪💪💪#kitap #kitapkurdu #instabook #instabooks #bookgrammer #books #bookloves #bookstagram #bookphotography 

Reklamlar

Yeni Başlayan Başlangıçlar… ” üzerine 17 yorum

  1. In Japa,we have a proverb like this
    「A cornered rat will bite a cat」.
    It means there is power than own thought:D
    Now in Rio Olympic,player are true to higher than ability:D

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s